piątek, 14 kwietnia 2017

Mini mazurki kakaowe z kremem kokosowym na bazie ricotty

Nieco mniej słodkie mazurki z kremem kokosowym na bazie ricotty. Zwykle używam serka mascarpone, który jest 4 razy bardziej kaloryczny od ricotty, jednak tym razem miałam ochotę na coś mniej słodkiego niż ten mazurek kajmakowy, i trochę "odchudzonego". Mazurki ozdobiłam jajkami czekoladowymi, możecie zrobić podobnie lub dać ponieść się swojej wyobraźni. Polecam:)


Składniki na 6 mini mazurków, każdy o średnicy 10 cm.:
Kruchy spód:
165 g mąki pszennej orkiszowej  (można użyć zwykłej pszennej)
15 g ciemnego kakao
30 g cukru
1 łyżka jogurtu naturalnego
100 g zimnego masła
1 żółtko

Masa kokosowa:
200 g serka ricotty (schłodzonego)
2 lub 3 łyżki cukru pudru
70 g wiórków kokosowych
170 g śmietanki kremówki 30% (schłodzonej)

Kruchy spód:
Wszystkie składniki na kruchy spód umieszczamy w misce i wyrabiamy ręcznie lub za pomocą miksera do połączenia się składników. Z wyrobionego ciasta formujemy kulkę, owijamy folią i wkładamy do lodówki na przynajmniej 1 godzinę. Po tym czasie ciasto dzielimy na 6 równych części, każdą część rozwałkowujemy na grubość 4-5 mm i przekładamy do foremek wyłożonych papierem do pieczenia na dno i boki formy (boki muszą być nieco grubsze i mieć ok. 1 cm grubości).  Najlepiej robić to pojedynczo, tzn. rozwałkowujemy jedno ciasto, reszta w tym czasie czeka w lodówce, wypełniamy jedną formę, wkładamy ją do lodówki, wyciągamy kolejną porcję, rozwałkowujemy ją, wypełniamy kolejną formę i tak dalej. Chodzi o to, by ciasto nie zrobiło się zbyt ciepłe. Gotowe ciasto w foremkach nakłuwamy widelcem i pieczemy w piekarniku nagrzanym do 200 stopni Celsjusza przez 15-20 minut, aż się zarumieni.

Masa kokosowa:
Wszystkie składniki na masę kokosową umieszczamy w misie miksera i miksujemy do połączenia się składników i zgęstnienia kremu. Gotowy krem wykładamy na upieczone i schłodzone ciasto, dekorujemy czekoladowymi jajeczkami. 

1 komentarz

Printfriendly

TOP